Tarihçe ::.

1973 Yılından bu yana faaliyetini sürdüren Şahlan, Hidrolik Makineler konusunda, tasarım ve üretim yapan bir kuruluştur.

Türkiye’deki KOBİ olarak adlandırılan, küçük ve orta büyüklükte ki işletmelerin özelliğine sahip, Şahlan Hidrolik Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, yapı olarak aile şirketi olmasına rağmen, uzun yıllar bünyesinde çalışan, deneyimli insanları da şirket ortaklığına dahil ederek, konusunda Türk Sanayine uzun yıllar hizmet verebilecek bir alt yapıyı hazırlamaktadır.

Türkiye’de hidrolik makinelerin, yaygın olarak kullanılmaya başlamasından bu yana üretim yapan Şahlan; hidrolik makine teknolojisini çok yakından takip etmektedir.

Şahlan ; konusunda, bilgi birikimi açısından ulusal bir üne sahiptir, tarımsal maksatla kullanılan traktör ekipmanları ile başladığı üretim yelpazesini sadeleştirip, ihtisaslaşma yolu seçilmiştir. Şahlan A.Ş. yaklaşık 30 yıldan bu yana üretimlerini yaptığı pek çok hidrolik ekipmanın (tarım römorkları, ön yükleyici loader, kanal kazıcı backhoe, hidrolik damperli kasalar, hidrolik devre elemanları gibi) yedek parça ve bakım onarım hizmetlerinde bünyesindeki Hidroteknik Fabrika Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.  ile devam etmektedir. Şahlan müşteri memnuniyetini ve güvenini öncelikli hedef olarak seçmiştir. İyi niyet ve kalite kavramlarını hiç elden bırakmadan ürettiğimiz makinelerimizin yakın takipçisiyiz.

Şahlan’ın bu gün seri olarak üretimini yaptığı araç üstü ekipmanlardan, Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kasalar, İtfaiye ve arozözler, Belediyelerimiz ve ilgili kuruluşlar tarafından kullanılmakta olup, araç taşıyıcı ve kurtarıcılar da yaygın olarak müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

Diğer üretimlerimizden ; hidrolik sıkıştırmalı çöp kamyon kasaları ile bu araçlarda kullanılan çöp toplama konteynerleri de seri olarak imal edilmektedir. İstenilen renklerde boyalı ve daldırma galvanizli gibi tipleri olan konteynerleri müşteri arzusuna göre logo ve yazılar da yazılmaktadır.

Şahlan markası ile üretilen bu mobil hidrolik grubu dışında endüstriyel amaçla kullanılan çeşitli özelliklere sahip, hidrolik silindirler, hidrolik güç santralleri, hidrolik yön denetim valfleri, basınç regülatörleri yüksek basınç hortum ve devre bağlantıları gibi ürünlerin de tasarım ve imalatı yapılmaktadır.

Şahlan Hidrolik Makine Sanayi olarak, Belediyelerin ihtiyacı olan bir çok makinenin üretimi çeyrek asırdır geliştirilerek yapılmaktadır.

Ürünlerimizin önemli bir bölümü TSE. Tarafından kalite Uygunluk ve Standartlara Uygunluk, Hizmet Yeterlilik belgesine haiz olduğu gibi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından da Hizmet Yeterlilik Belgesi ve Garanti Belgesi ile Müşteri ve tüketicimiz koruma altındadır.

Üretici olmanın tüm zorluklarına rağmen, üretmenin verdiği haz daha da baskın gelmektedir.

İmalatımız olan makinelerimizin bir çoğu %100 ulusal tasarım ve üretimle gerçekleşmektedir. 1973 yıllarında başladığımız noktada, Türk malı İş makinelerinin nüvesini oluşturduğumuz kanaati ile ilerideki hedeflerimiz; Hidrolik ve Pnömatik konusunda, robot teknolojisinin temellerini oluşturmaktır. Sektörümüzdeki diğer sanayicilerimizle omuz omuza , güç birliği yaparak, Ülkemiz ile birlikte büyüyeceğiz.

Ulusal sanayimizin dışa olan bağımlılığından büyük ölçüde kurtulması, Şahlan için vazgeçilmez bir hedeftir...